BESKID ŚLĄSKI – 5 DNI

ZIELONA SZKOŁA W BESKIDZIE ŚLĄSKIM – 5 DNI 

TERMIN: na zapytanie

 

PROPONOWANY PROGRAM:

1 Dzień: Wyjazd z Krakowa w godzinach rannych. Przejazd do Międzybrodzia Żywieckiego – wyjazd/zjazd kolejką na Górę Żar. Następnie przejazd przez Żywiec do Węgierskiej Górki – zwiedzanie fortu z 1939 r. Przejazd przez Milówkę i Koniaków do Zwardonia. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 Dzień: Śniadanie. Przejazd na zajęcia edukacyjne „wypiek chleba” oraz „wyrób sera”:Program zajęć: oprowadzenie po zagrodzie (chata, kolyba, koszor); strój pasterski, naczynia pasterskie, instrumenty; koszor z zwierzętami (karmienie); gry i zabawy na naturalnym placu zabaw; pamiątkowe zdjęcie; warsztat wyrobu i wypieku chleba na zakwasie (chleb po wypieczeniu uczestnicy zabierają do domu) połączony z zajęciami rękodzielniczymi w chacie góralskiej oraz degustacja chleba z konfiturami + kawa zbożowa z mlekiem; warsztat wyrobu sera w kolybie pasterskiej z degustacją świeżego buncu. Po zajęciach bacowskie ognisko z pieczeniem kiełbasek (kiełbasa, herbata, pieczywo, obsługa). W godzinach popołudniowych powrót do ośrodka. Obiadokolacja i nocleg.

3 Dzień: Śniadanie. Dzień wolny, przeznaczony na wypoczynek, zabawy i spacery. Obiad, kolacja, dyskoteka i nocleg.

4 Dzień: Śniadanie + suchy prowiant. Przejazd do Wisły. Zwiedzanie Pałacu Prezydenta RP,  Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle – Malince oraz spacer i czas na zakupy w centrum miasta. Następnie przejazd do Ustronia i spacer po Leśnym Parku Niespodzianek. Powrót do ośrodka, obiadokolacja i nocleg.

5 Dzień: Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Pszczyny – zwiedzanie Pałacu oraz Zagrody Żubrów. Obiad. Powrót do Krakowa w godzinach popołudniowych.

CENA: 

LICZBA OSÓBCENA
44 UCZNIÓW + 4 OPIEKI
40 UCZNIÓW + 4 OPIEKI
35 UCZNIÓW + 3 OPIEKI.
30 UCZNIÓW + 3 OPIEKI
25 UCZNIÓW + 2 OPIEKI

Kalkulacja dla innych wielkości grup na zapytanie

CENA ZAWIERA:

– transport komfortowym autokarem lub busem (w przypadku grupy 25 uczniów + 2 opieki),

– opieka przewodnika,

– 4 noclegi w ośrodku wczasowym w Ustroniu (pokoje z łazienkami),

– wyżywienie: 4 śniadania, 3 obiadokolacje, 2 obiady, 1 kolacja, 1 suchy prowiant, 1 ognisko z kiełbaskami,

– bilety wstępu: Góra Żar, Fort w Węgierskiej Górce, zajęcia edukacyjne, Skocznia im. Adama Małysza, Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, Pałac i Zagroda Żubrów w Pszczynie,

– opłaty parkingowe i drogowe,

– 2-4 osoby opieki bezpłatnie (w zależności od wielkości grupy),

– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

– podatek VAT.

 

DODATKOWE INFORMACJE:

– program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie,

– program uwzględnia wyjazd i powrót do Krakowa (istnieje jednak możliwość przygotowania oferty z wyjazdem z dowolnej miejscowości w Polsce).