wycieczka Berlin

BERLIN, DREZNO, POCZDAM i WYSPA TROPIKALNA – 5 DNI

WYCIECZKA SZKOLNA DO BERLINA, DREZNA, POCZDAMU i WYSPY TROPIKALNEJ – 5 DNI

TERMIN: na zapytanie 

 

PROPONOWANY PROGRAM:

1 Dzień: Wyjazd we wczesnych godzinach porannych z Krakowa. Przyjazd do Berlina w godzinach popołudniowych. Zwiedzanie miasta – przejazd przez dzielnicę rządową obok Urzędu Kanclerskiego do serca zachodniej części Berlina – Europa Center. Tam zobaczymy zegar upływającego czasu, Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma – Gedachtniskirche oraz pospacerujemy po słynnym bulwarze handlowym Kurfurstendamm. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 Dzień: Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Berlina, m.in.: Check-point Charlie – dawny posterunek graniczny między sektorem sowieckim a amerykańskim, Aleksander Platz – ewentualny wyjazd na Wieżę Telewizyjną, Aleja Unter den Linden z reprezentacyjną zabudową: Katedra, Nowy Odwach, Opera, Brama Brandenburska i Reichstag (w przypadku możliwości rezerwacji wejścia – zwiedzanie wnętrza). Przejście pod Pomnik Holocaustu i na Potsdamer Platz do słynnego Sony-Center. Zwiedzanie Muzeum Techniki. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 Dzień: Śniadanie. Przejazd do Poczdamu. Spacer po parku kompleksu pałacowo – parkowego Sanssouci, przejazd przez Dzielnicę Rosyjską i Dzielnicę Holenderską do Pałacu Cecilienhof. Zwiedzanie Pałacu, w którym odbyła się Konferencja Poczdamska. Następnie powrót do Berlina i zwiedzanie Muzeum Pergamonu – najsłynniejszego i najchętniej odwiedzanego muzeum Berlina oraz spacer po Wyspie Muzeów. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4 Dzień: Śniadanie. Przejazd do Tropikalnego Parku Rozrywki „Tropical Islands” – całodzienny pobyt lub spacer po Berlinie z pilotem oraz czas do dyspozycji grupy. W godzinach popołudniowo-wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 Dzień: Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd z hotelu. Przyjazd do Drezna w godzinach przedpołudniowych. Zwiedzanie miasta, m.in.: Opera, Tarasy Bruhla – nazywane kiedyś „Salonem Europy”, Katedra i Kościół Mariacki. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Krakowa w późnych godzinach wieczornych.

KALKULACJA CEN:

LICZBA OSÓBCENA
44 UCZNIÓW + 4 OPIEKI
40 UCZNIÓW + 4 OPIEKI
35 UCZNIÓW + 3 OPIEKI.
30 UCZNIÓW + 3 OPIEKI
25 UCZNIÓW + 2 OPIEKI

Kalkulacja dla innych wielkości grup na zapytanie

CENA ZAWIERA:

–  transport komfortowym autokarem lub busem (w przypadku grupy 25 uczniów + 2 opieki),

– 4 noclegi w hotelu w okolicy Berlina (pokoje z łazienkami),

– wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad (w drodze powrotnej w PL),

– opiekę pilota,

– ubezpieczenie KL, NNW, bagaż SIGNAL IDUNA S.A.

– 2 – 4 osoby opieki bezpłatnie (w zależności od wielkości grupy),

– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

– opłaty drogowe i parkingowe,

– podatek VAT.

 

DODATKOWE INFORMACJE:  

– program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie,

– program uwzględnia wyjazd i powrót do Krakowa (istnieje jednak możliwość przygotowania oferty z wyjazdem z dowolnej miejscowości w Polsce).

– NIEZBĘDNYM WARUNKIEM UCZESTNICTWA W WYCIECZCE JEST POSIADANIE WAŻNEGO DOWODU OSOBISTEGO LUB PASZPORTU!