Wycieczka do Wrocławia

Gdzie na wycieczkę w szkolną w 2017?

Wycieczki szkolne to prawdziwa frajda dla uczniów. Mają także ogromną wartość merytoryczną: uczą geografii, historii, a także tradycji i kultury. To doskonałe połączenie, bo jak wiadomo, nauka poprzez zabawę to najlepsza forma zdobywania wiedzy. Podpowiadamy zatem dokąd warto zabrać uczniów w 2017 roku.

Piękna Polska nasza

Choć niektórzy nie doceniają jej uroków, tak naprawdę Polska pełna jest pięknych i ciekawych miejsc. Dodatkowym plusem organizacji wyjazdu w granicach naszego kraju jest fakt, że takie wycieczki szkolne – nawet dwu lub trzydniowe – nie wymagają dużych nakładów finansowych.

 

Jeżeli pragniemy pokazać dzieciom największe miasta naszej ojczyzny, świetną rozrywkę zagwarantuje 2-dniowa wycieczka do Wrocławia, Krakowa lub Warszawy. Co ciekawego czeka tam na naszych podopiecznych?

Wycieczka do Wrocławia

 

  • Wrocław. W programie zwiedzania stolicy Dolnego Śląska, oprócz pięknych zabytków miasta, wspaniałą atrakcją będzie z pewnością wrocławskie ZOO, w którym niedawno powstało nowoczesne Afrykarium – pełne egzotycznych zwierząt i innych niespodzianek.

 

  • Kraków. Nieodzownym elementem wycieczki do tego historycznego miasta jest oczywiście zwiedzanie Wawelu i zapoznanie dzieci ze słynną legendą o Smoku Wawelskim. Wyjazd do Krakowa warto także połączyć ze zwiedzaniem pobliskiej Kopalni Soli w Wieliczce – jednej z największych atrakcji turystycznych w naszym kraju.

 

  • Warszawa. Spośród ciekawostek czekających na uczniów w Warszawie warto wybrać te, które na długo pozostaną w ich pamięci. Zaliczają się do nich niewątpliwie Muzeum Powstania Warszawskiego czy Centrum Nauki Kopernik, które przyciągną uwagę młodych podróżników i wyposażą ich w spory zasób nowej wiedzy.

 

Jeśli jednak wolimy zabrać młodzież bliżej natury, warto pojechać – w miarę możliwości na jeden lub więcej dni – w Pieniny, Góry Świętokrzyskie, Bieszczady lub do Kotliny Kłodzkiej. Cudowne krajobrazy, czas spędzony na świeżym powietrzu czy – w przypadku wyjazdu na więcej niż jeden dzień – niecodzienna rozrywka w postaci wieczornego ogniska z kiełbaskami to atrakcje, które pozwolą dzieciom odpocząć i docenić piękno polskiej natury.

 

Zagranica w zasięgu ręki

Wycieczki szkolne za granicę wielu osobom kojarzą się z wysokimi kosztami i długą podróżą. Jednak wcale nie musi tak być! W zależności od tego, skąd wyjeżdżamy, dojazd do takich miast jak Praga, Wiedeń czy Berlin może zająć nawet niecałe 4 godziny, a atrakcyjne oferty biura podróży pozwolą na wyjazd w podobnym budżecie, jak przy organizacji wycieczek w kraju.

Wycieczka do Wiednia

Małe wakacje

Jeżeli możemy pozwolić sobie na zaplanowanie dłuższego wyjazdu, warto także rozważyć 4-dniową wycieczkę łączącą zwiedzanie trzech stolic: Bratysławy, Wiednia i Budapesztu. Moc wrażeń zapewni na pewno także 5-dniowy wyjazd na Litwę lub 6-dniowy do Londynu. Możliwości jest naprawdę wiele: wszystko zależy od tego, jakim budżetem i zasobem czasu dysponujemy.